پس از جراحی بینی

ملاحظاتی که در ورزش  پس از جراحی بینی باید به آن عمل شود

پس از جراحی بینی

در مقاله گذشته متوجه شدیم که جراحی پلاستیک و بینی برای ورزشکاران خطرناک نیست بلکه در مواردی بسیار این مسئله اثر مثبتی در روند فعالیت حرفه ای ورزشکاران می گذارد.
اگر شما جزء ورزشکارانی هستید که جراحی بینی انجام داده اید باید دقت کنید که برخی از ورزش ها پس از جراحی بینی نباید انجام شود
پیشنهاد من استراحت دو هفته ای یا حداقل ۱۰ روز است و حتی المقدور کارهایی که نیاز به تمرکز دارد را در زمان ریکاوری انجام ندهید.
ایروبیک از جمله ورزش هایی است که من آن را ورزش ممنوعه قلمداد می کنم ، پس بعد از عمل جراحی بینی شما فقط مجاز به پیاده روی هستید چون این حرکت از انعقاد خون بعد از عمل جراحی شما جلوگیری می کند. دویدن آرام نیز مانند ایروبیک است باید به این مسئله اشراف داشته باشید که تنفس شما تا دو الی سه هفته مسدود می باشد و این بعلت تورم بینی شما پس از عمل جراحی است و ورزش هایی که فعالیت تنفسی را افزایش می دهند بدن شما را اذیت می کنند.
ورزش ممنوعه دیگر، از نظر من هر فعالیت و یا تمرینی که به خم شدن بیش از حد نیازمند باشد بدانید که تا دو هفته بعد از جراحی باید از آن اجتناب کنید، ورزش هایی مثل پیلاتس ، یوگا و نرمش های گرم کردن یا سرد کردن (ورزش های هوازی) که شامل لمس کردن نوک انگشتان پا و دراز نشست و تمرینات این سبکی حداقل برای دو هفته اکیدا ممنوع است.
بلند کردن اجسام سنگین بیش از ۴ کیلوگرم و یا بچه ها ی کوچک نیز در این دوران ممنوع است.
فعالیت های جنسی لطفا محدود شود . پیشنهاد من جدا کردن محل خواب خود است تا حتی المقدور ضربه ای در خواب به شما وارد نشود.
از نرمش زیر آفتاب بپرهیزید و از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
ورزش هایی که تماس در آن ها معمول است برای ۶ ماه توصیه نمی کنم .
شناگران عزیز از شیرجه زدن در استخر شدیدا بپرهیزید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *