مسائل روحی جراحی بینی
مسائل روحی پس از عمل جراحی بینی
عزیزانم مهمترین مسئله، در عمل جراحی حفظ روحیه و خوشحالی شما است، شاید این جمله در ذهن شما ایجاد شود که من اصلا از نتیجه بینی خود رضایت ندارم ، که شدیدا به شما توصیه میکنم قبل از جراحی بینی خود تحقیقات اصولی داشته باشید و جراح مناسبی را انتخاب کنید ، و از سبک کار جراح خو مطلع باشید و خیلی شفاف از او در مورد شیوه و سبک کارش توضیح بخواهید ، این حق شماست و کمک شایانی به شما خواهد کرد.
نکته بعدی که باید به آن اشاره کنم ، در اصل نتیجه جراحی را تا یکسال بعد جراحی نمی توان ارزیابی کرد و باید صبر کنید تا ورم های عمل جراحی بخوابد و زخم ها بهبود پیدا کنند. عمل مجدد روی زخم های قبلی بسیار چالش برانگیز است به این نکته هم اشراف داشته باشید.
می دانستید جراحی ترمیمی بینی خیلی مشکل تر از جراحی اولیه است؟
زخم های که براثر جراحی اولیه ایجاد میشود باعث کلفت تر شدن نواحی از بینی می شود، درصورت نیاز به برداشت از غضروف قسمت هایی از بدن جهت پیوند زدن احتیاج به تبحر بسیار بالای جراح دارد. که در مورد این موضوع نیز اطمینان خاطر حاصل کنید.
جراحی ترمیمی برای چه کسانی مناسب است؟
من خیلی موافق با جراحی ترمیمی نیستم بنظرم همه افرادی که یک بار عمل جراحی بینی را انجام دادن برای جراحی مجدد مناسب نیستند. اما در مواردی ممکن است دکتر شما با توجه به جلسه مشاوره ای و روحیه شما جراحی مجدد را برای شخص شما مناسب ببیند که فاکتور روحی و روانی بسیار در این مورد تاثیر گذار است ، بگذارید راحت تر بگویم گاهی شما بر اثر وسواس ذهنی حس می کنید جراحی بینی شما موفق نبوده است در صورتی که به لحاظ تکنیکال عمل شما خوب بوده است ، که در جلسه مشاوره می توان این نکات را به تفصیل بررسی کرد.