انحراف تیغه بینی

جراحی عمل بینی بعلت انحراف تیغه بینی

در مقاله قبلی به انحراف تیغه بینی پرداختیم همچنین راه تشخیص آن و علائم و علل انحراف بینی را بررسی کردیم ، در این مرحله به انحراف بینی در شرایطی می پردازیم که مشکل حاد بوده و تصمیم به جراحی در آن قطعی است:
انحراف تیغه بینی

انحراف تیغه بینی

چگونگی جراحی بینی :

ابتدا برشی در قسمت از بینی که انحراف دارد ایجاد می کنیم و قسمت زائد تیغه بینی را بر می داریم یا اصلاح می کنیم در کل نیم ساعت طول می کشد و بعد از سه روز استراحت می توانید به امور روتین زندگی بپردازید ، مراقبتی که لازم است شستشوی حفره های بینی بوسیله سرم نمکی است در طی یک هفته ادامه یابد مناسب است. پیشنهادی که برای شستشوی بهتر دارم استفاده از بینی واشد است که راحت تر آب را در بینی به گردش می اندازد .
عزیزان این نوع عمل جراحی فقط برای باز کردن مجرای تنفسی بینی است و ظاهر بینی را تغییر نمی دهد که اگر مایل به دو جراحی همزمان باشید که زمان عمل بیشتر طول می کشد که به آن  سپتورینوپلاستی می گوییم .
انحراف تیغه بینی

انحراف تیغه بینی

سن جراحی انحراف بینی

بعلت مادرزادی بودن اکثر انحرافات بینی بهتر است این عمل جراحی را بعد از دوران بلوغ انجام دهید ، البته گاهی انحراف بینی بر اثر ضربات شدید نیز بوجود می آید که طریقه تنفس را مختل می کند که نیاز به عمل جراحی بینی است.
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *